Wikipedia Erdoğan sayfasındaki böcek resmi sahte

Erdoğan’ın fotoğrafı yerine bir böcek fotoğrafı kullanıldığı görülen görsel Wikipedia erişim engelinin gerekçesi olarak dolaşıma sokulsa da, görselin sahte olduğu ortaya çıktı.

Dünyanın en kapsamlı kullanıcı destekli online ansiklopedisi Wikipedia’nın İngilizce içerikli ana alan adı (wikipedia.org) bugün sabah saatlerinden itibaren erişime kapatıldı. Sitenin tr.wikipedia.org gibi alt adresleri ise hala erişime açık.

Sitenin önbellek kayıtlarından montaj olduğu anlaşılan görselde, Wikipedia’nın İngilizce sürümünde R.Tayyip Erdoğan için oluşturulan sayfanın yan sütundaki görsel kısmında, “Ekselansları Recep Tayyip Erdoğan” başlığıyla yer alan bir böcek resmi varmış gibi gösterilerek, içeriğin erişim engelinin asıl nedeni olduğu düşüncesi yaratılmaya çalışıldı.

Sözkonusu sayfa “Youngysf” rumuzlu bir wikipedia kullanıcısı tarafından 16 Nisan 2017 tarihinde oluşturulmuş ve Erdoğan ile ilgili bilgilerin yer aldığı metinde ise orjinal içerikteki ifadelere yer verilmiş görünüyor.

 

Kategori: Gündem Etiketler : , , , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Ceylan Ertem Biseksüel mi ? Ceylan Ertem Biseksüel mi ?
24-28 Eylül 2018 Bugün Düğünümüz Var yarışmacıları 24-28 Eylül 2018 Bugün Düğünümüz Var yarışmacıları
Müge Anlı ile Tatlı Sert: Sedanur Güzel’in Katili Kim ? Müge Anlı ile Tatlı Sert: Sedanur Güzel’in Katili Kim ?
24 Eylül 2018 Nuray Sayarı Burç Yorumları 24 Eylül 2018 Nuray Sayarı Burç Yorumları

Yorum Yaz


Yasal uyarı: T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun’un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre bizimhaber.net sitesinde yorum yazan herkes kullanılan ifadelerden sorumludur.

Yorumu Gönder
© 2018 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar
Bizimhaber.net Rss | Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap