Wikipedia Erdoğan sayfasındaki böcek resmi sahte

Erdoğan’ın fotoğrafı yerine bir böcek fotoğrafı kullanıldığı görülen görsel Wikipedia erişim engelinin gerekçesi olarak dolaşıma sokulsa da, görselin sahte olduğu ortaya çıktı.

Dünyanın en kapsamlı kullanıcı destekli online ansiklopedisi Wikipedia’nın İngilizce içerikli ana alan adı (wikipedia.org) bugün sabah saatlerinden itibaren erişime kapatıldı. Sitenin tr.wikipedia.org gibi alt adresleri ise hala erişime açık.

Sitenin önbellek kayıtlarından montaj olduğu anlaşılan görselde, Wikipedia’nın İngilizce sürümünde R.Tayyip Erdoğan için oluşturulan sayfanın yan sütundaki görsel kısmında, “Ekselansları Recep Tayyip Erdoğan” başlığıyla yer alan bir böcek resmi varmış gibi gösterilerek, içeriğin erişim engelinin asıl nedeni olduğu düşüncesi yaratılmaya çalışıldı.

Sözkonusu sayfa “Youngysf” rumuzlu bir wikipedia kullanıcısı tarafından 16 Nisan 2017 tarihinde oluşturulmuş ve Erdoğan ile ilgili bilgilerin yer aldığı metinde ise orjinal içerikteki ifadelere yer verilmiş görünüyor.

 

Kategori: Gündem Etiketler : , , , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Ocak 2018 Kripto paralar/coinler neden düşüyor ? 16 Ocak 2018 Kripto paralar/coinler neden düşüyor ?
Ripple ve Moneygram işbirliği duyuruldu 11 Ocak 2018 Ripple ve Moneygram işbirliği duyuruldu 11 Ocak 2018
OKex coin borsası güvenilir mi ? Okex yorumları OKex coin borsası güvenilir mi ? Okex yorumları
Ripple (XRP) Al Sat için en iyi coin borsası hangisi ? Ripple (XRP) Al Sat için en iyi coin borsası hangisi ?

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 4682 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar snow kitten creamsnow kittensnow kitten kremaktif finansal güvenilir mi3000 yıllık mucize krem kullanıcı yorumları3000 yıllık mucize krem yorumlarıtv sekiz bucuk caanll yatllnnmehmet ozerle mutfakta bittimi15 ocak hayatta herşey varbtcturk güvenilir mi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA