Med Nuce yayını durduran Eutelsat protesto edilecek

med nuce kapatildi
RTÜK aracılığıyla Fransız Eutelsat şirketine gönderilen ticari bir anlaşma/teklif mektubu sonrasında bugün Mednuce TV’nin uydu yayının durdurulmasına tepki olarak Avrupa’da geniş çaplı protestolar düzenlenecek.

Eutelsat’a Türkiye’deki faaliyetlerinin geliştirilmesi ve ticari desteklerin verilmesi teklif edilen mektupta, karşılık olarak Med Nuce’nin yayınının durdurulması istendiği öne sürülürken, bugün Eutelsat karartma kararını uygulayarak Med Nuce yayınını durdurdu. Eutelsat Ortadoğu ve Türkiye’deki yayıncılık pazarındaki payını arttırmaya çalışıyor. İddia edilen anlaşmaya göre Eutelsat Med Nuce yayınını durduracak, karşılığında ise Türkiye’de çeşitli teşviklerden faydalanarak Türkiye yayıncılık sektöründe rekabet gücü yüksek bir aktör olacak. İddialar büyük tepkilere neden olurken, henüz somut bir şekilde teyit edilmedi.

Ticari bir anlaşma gereği verildiği söylenen karartma kararı sonrası Kürt sivil ve siyasi oluşumlar tüm Avrupa’da geniş çaplı protesto düzenleneceğini duyurdu.

Kategori: Son dakika Etiketler : , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Aralık 2017 IOTA Fiyat tahmini analiz ve yorumlar 16 Aralık 2017 IOTA Fiyat tahmini analiz ve yorumlar
Bitcoin ticareti caiz mi ? Bitcoin ticareti helal mi haram mı ? İşte Fetva Bitcoin ticareti caiz mi ? Bitcoin ticareti helal mi haram mı ? İşte Fetva
Yerli Bitcoin adı Bitcoin Türkçe isim önerileri Yerli Bitcoin adı Bitcoin Türkçe isim önerileri
freebitco.in güvenilir mi? Ödeme kanıtı var mı ? freebitco.in güvenilir mi? Ödeme kanıtı var mı ?

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 7989 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar viageraa kremiota fiyatyemekteyiz son bölüm kim kazandı 15 aralıkvatan tv çatlak şanzel kufurlu şarkısını seyrettülin iriş pelin karahanbugün yemekteyizde kim kazandı 15 aralık 2017 izleyemekteyiz kim kazandı 15 aralıkYemekteyiz 15 aralik haftanin finalisnow kitten krembenden söylemesi burclar
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA