Med Nuce yayını durduran Eutelsat protesto edilecek

med nuce kapatildi
RTÜK aracılığıyla Fransız Eutelsat şirketine gönderilen ticari bir anlaşma/teklif mektubu sonrasında bugün Mednuce TV’nin uydu yayının durdurulmasına tepki olarak Avrupa’da geniş çaplı protestolar düzenlenecek.

Eutelsat’a Türkiye’deki faaliyetlerinin geliştirilmesi ve ticari desteklerin verilmesi teklif edilen mektupta, karşılık olarak Med Nuce’nin yayınının durdurulması istendiği öne sürülürken, bugün Eutelsat karartma kararını uygulayarak Med Nuce yayınını durdurdu. Eutelsat Ortadoğu ve Türkiye’deki yayıncılık pazarındaki payını arttırmaya çalışıyor. İddia edilen anlaşmaya göre Eutelsat Med Nuce yayınını durduracak, karşılığında ise Türkiye’de çeşitli teşviklerden faydalanarak Türkiye yayıncılık sektöründe rekabet gücü yüksek bir aktör olacak. İddialar büyük tepkilere neden olurken, henüz somut bir şekilde teyit edilmedi.

Ticari bir anlaşma gereği verildiği söylenen karartma kararı sonrası Kürt sivil ve siyasi oluşumlar tüm Avrupa’da geniş çaplı protesto düzenleneceğini duyurdu.

Share Button
Kategori: Son dakika Etiketler : , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Sabancı ve Koç’tan yerli kripto para TCCoin ortaklığı Sabancı ve Koç’tan yerli kripto para TCCoin ortaklığı
Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler
Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları
Meclis lokantası yemek fiyatları 2018 Meclis lokantası yemek fiyatları 2018

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2018 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar Cengiz toramanın son halisnow kitten krem ne işe yararsnow kittenilk bulusma kamillaviagera13mart beyaz tvde nuray sayarıdiasil seker ilacigrand mondial yorumlarılatif doğan iskit kremi şikayetmeclis yemek fiyat listesi 2018
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA