Firavun’a gönderilen musibetlerden Zulmeti Beyza Nedir ?

Firavun’a gönderilen musibetlerden Zulmeti Beyza Nedir ?

Arapça kelime anlamı olarak “Beyaz Karanlık” anlamına gelen Zulmet-i Beyza, Firavun’un Hz.Musa ile vardığı anlaşmayı ihlal etmesi üzerine Allah tarafından gönderildiğine inanılan 10 musibetten biridir.

Hem Kuran hem de Tevrat kitaplarında yer alan 10 musibetten biri olarak Zulmeti Beyza, Hz.Musa’nın kendi kavmini Firavun’un zulmünden korumak için Mısır’dan çıkışı talebine karşılık Firavun’dan gelen red üzerine, asasını sulara vurmak suretiyle kana dönüştürdükten sonra, Firavun’un Musa’nın kavminin çıkışına izin verme karşılığında uzlaşma talebi üzerine suların tekrar eski haline dönüştürülmesine karşın Firavun’un verdiği sözü tutmayıp anlaşmayı ihlal etmesinden sonra kendisine ceza olarak gönderilen bir musibettir.

Zulmeti Beyza musibeti kapsamında Allah Firavun’un şehrine sis indirerek Musa ve kavminin kaçışına ortam yaratmıştır. Burada Beyaz karanlıktan kasıt Sis olayıdır. Sis Zulmeti Beyza olarak adlandırılmıştır.

Kategori: Genel Etiketler : , , , , , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Zuhal Topalla Sofrada Ukraynalı Gelin Natali Zuhal Topalla Sofrada Ukraynalı Gelin Natali
Şevval Şahin estetiksiz eski hali Şevval Şahin estetiksiz eski hali
24-28 Eylül 2018 Yemekteyiz Yarışmacıları Kim Nereli 24-28 Eylül 2018 Yemekteyiz Yarışmacıları Kim Nereli
Gerçeğin Peşinde Miyase Bedir’in katili Kim ? Gerçeğin Peşinde Miyase Bedir’in katili Kim ?

Yorum Yaz


Yasal uyarı: T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun’un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre bizimhaber.net sitesinde yorum yazan herkes kullanılan ifadelerden sorumludur.

Yorumu Gönder
© 2018 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar
Bizimhaber.net Rss | Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap