Firavun’a gönderilen musibetlerden Zulmeti Beyza Nedir ?

Firavun’a gönderilen musibetlerden Zulmeti Beyza Nedir ?

Arapça kelime anlamı olarak “Beyaz Karanlık” anlamına gelen Zulmet-i Beyza, Firavun’un Hz.Musa ile vardığı anlaşmayı ihlal etmesi üzerine Allah tarafından gönderildiğine inanılan 10 musibetten biridir.

Hem Kuran hem de Tevrat kitaplarında yer alan 10 musibetten biri olarak Zulmeti Beyza, Hz.Musa’nın kendi kavmini Firavun’un zulmünden korumak için Mısır’dan çıkışı talebine karşılık Firavun’dan gelen red üzerine, asasını sulara vurmak suretiyle kana dönüştürdükten sonra, Firavun’un Musa’nın kavminin çıkışına izin verme karşılığında uzlaşma talebi üzerine suların tekrar eski haline dönüştürülmesine karşın Firavun’un verdiği sözü tutmayıp anlaşmayı ihlal etmesinden sonra kendisine ceza olarak gönderilen bir musibettir.

Zulmeti Beyza musibeti kapsamında Allah Firavun’un şehrine sis indirerek Musa ve kavminin kaçışına ortam yaratmıştır. Burada Beyaz karanlıktan kasıt Sis olayıdır. Sis Zulmeti Beyza olarak adlandırılmıştır.

Kategori: Genel Etiketler : , , , , , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Cristiano Ronaldo Juventus İmza Töreni ( Ronaldo Juventus signing ceremony) Cristiano Ronaldo Juventus İmza Töreni ( Ronaldo Juventus signing ceremony)
Haziran 2018 Bütçe Açığı Ne Kadar ? Haziran 2018 Bütçe Açığı Ne Kadar ?
Aref Öldü mü ? Kobra yılanı sokan Aref ölümü bekliyor Aref Öldü mü ? Kobra yılanı sokan Aref ölümü bekliyor
16 Temmuz Dünya Merhaba Günü 16 Temmuz Dünya Merhaba Günü

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2018 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar
Bizimhaber.net Rss | Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap