30 Eylül Dünya İnsanlık Günü mü?

30 Eylül Dünya İnsanlık Günü mü?

30 Eylül Dünya İnsanlık Günü mü? Dünya İnsanlık Günü aslında tüm dünyada World Humanitarian Day adıyla 19 Ağustos’ta kutlanan özel bir gün.

Birleşmiş Milletler, acı çeken ve yardıma muhtaç olan insanlar için harekete geçilmesi gerektiğini hatırlatması ve şehit olan insani yardım gönüllülerinin hatırlanması amacıyla her yıl 19 Ağustos’ta Dünya İnsanlık Günü’nün kutlanmasına karar verdi.

Peki 30 Eylül, 1 Ekim veya 10 Ocak neden insanlığın, yardımlaşmanın, insan hak ve hürriyetlerine saygının öneminin hatırlanması için bir fırsat olmasın ? Bence yılın her günü dünya insanlığı hatırlatma günü olarak kutlansın ve sürekli gazeteler ve televizyonlarda gündem olsun. Mesela “Bugün bu yılki insanlığı hatırlatma gününün 364’üncüsü” şeklinde bir haber başlığı atılsın.

Kategori: Son dakika Etiketler : , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri 16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri
Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi
Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler
Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2017 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar deniz ürünleri mailxeçe herdem yine sen indiriphone 8 fiyatı dubaiilk buluşmadaki kamilasefa merve buyukbeden feraceler3000 yıllık mucize krem şikayet varpast mia tarifixece herdem yine sen indir bedavanuray sayarı hayatta hersey var 12 kasimkoineks borsa guvenlimi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap