Yoksulluk sınırı 4 bin 515 lira

Türk-İş  tarafından Eylül 2016 ayı için gerçekleştirilen açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına göre açlık sınırı 1386 lirayken, yoksulluk sınırı da 4 bin 515 lira olarak tespit edildi.

Yoksulluk sınırının 4 bin 515 lira olması neyi ifade ediyor?

Yoksulluk sınırı tespitinde 4 kişilik bir ailenin gıda, barınma, giyim, ulaşım gibi tüm zorunlu ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanabilmesi için gerekli olan miktar esas alınır. Yani 4 kişilik bir ailenin yoksul sayılmaması için ayda 4 bin 515 liralık harcamayı karşılayabiliyor olması gerekiyor.

Türkiye’de bir çok aile asgari ücret olan 1300 lira karşılığında çalışan tek aile bireyinin desteğiyle geçinmek zorundayken, 4 bin 515 lira yoksulluk sınırı kabul edildiğinde bu ailelerin hangi kategoriye girdiği ise kafa karıştırmaya devam ediyor.

 

 

Kategori: Son dakika Etiketler : , , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri 16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri
Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi
Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler
Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2017 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar 3000 yıllık mucize krem şikayet varpast mia tarifixece herdem yine sen indir bedavanuray sayarı hayatta hersey var 12 kasimkoineks borsa guvenlimiVEBİTCOİNgatedeki burclar bugunkuxecı herdem yine sen3000 yıllık mucize krem yorumlarmehmet özer 10mayıs 2017 yaptığı rulo pizza yapılışı
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap