Sinop Durağan’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi


Sinop’un Durağan İlçesi’nde iki grup arasında başlayan kavganın kitlesel lince dönüşmesi sonrası gerginliği sona erdirmek amaçlı ilçe merkezinde ve iki köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Saldırıya uğrayanların Kürt kökenli aileler olduğu öğrenilirken, yetkililer olayların “etnik” bir nedeni olmadığını savundu. Buna rağmen sosyal medyada yayınlanan bir videoda bir grup, genelde Kürtlere yönelik ırkçı saldırılarda kullanılan “Herşey vatan için”, “Buralar bizimdir bizim kalacak” ve “Ne mutlu Türküm diyene” sloganlarını atarken görülüyor.

Sokağa çıkma yasağının, saldırgan grubun milliyetçi sloganlar eşliğinde ilerleyerek Kürt vatandaşların evini ateşe vermeye çalışmasının farkedilmesinden sonra uygulandığı öne sürüldü.

Olayın fitilini ateşleyen nedenin “Alacak-verecek meselesi” olduğu, taraflardan birinin “Kürt” olması nedeniyle olayın bir anda Kürt karşıtı ırkçı bir saldırıya dönüştüğü öğrenildi. Kışkırtmayı ilçede “Türk Milliyetçisi” olmakla bilinen birkaç kişinin yaptığı iddia ediliyor.

Kaymakam Turan Soğukoluk: Sizin vereceğiniz isimler üzerinden kim var kim yok bulacağız

Öte yandan Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk’un Kürtlere saldıran gruba hitaben yaptığı “Sizin vereceğiniz isimlerle kim var kim yok hepsini Bayram namazına kadar bulacağız” açıklamasına tepkiler büyüyor.

Jandarma Komutanı: İlçede yasak kalkacak köylerde bayram boyunca sürecek

Belediye binası önünde toplanan kalabalık saldırgan gruba hitap eden Jandarma Komutanı,”İlçede sokağa çıkma yasağının kaldırılacağını ama Kürtlerin yaşadığı Olukbaşı ve Yeniköy köylerinde bayram süresince devam edeceğini” söyledi.

Kategori: Son dakika Etiketler : -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri 16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri
Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi
Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler
Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları

Bu konuya 2 Yorum Yapılmıştır.Sessiz kalma sen de fikrini paylaş. "Sinop Durağan’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi"

  1. ırkçılık dedi ki:

    saldırganların ırkçılığına mı yanalım yoksa kaymakamın komutanın ayrımcı tutumuna mı kızalım anlamadım.

  2. Floafatu dedi ki:

    şahsiyetsizlik başlı başına ayrımcılık

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2017 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar deniz ürünleri mailxeçe herdem yine sen indiriphone 8 fiyatı dubaiilk buluşmadaki kamilasefa merve buyukbeden feraceler3000 yıllık mucize krem şikayet varpast mia tarifixece herdem yine sen indir bedavanuray sayarı hayatta hersey var 12 kasimkoineks borsa guvenlimi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap