Sinop Durağan’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi


Sinop’un Durağan İlçesi’nde iki grup arasında başlayan kavganın kitlesel lince dönüşmesi sonrası gerginliği sona erdirmek amaçlı ilçe merkezinde ve iki köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Saldırıya uğrayanların Kürt kökenli aileler olduğu öğrenilirken, yetkililer olayların “etnik” bir nedeni olmadığını savundu. Buna rağmen sosyal medyada yayınlanan bir videoda bir grup, genelde Kürtlere yönelik ırkçı saldırılarda kullanılan “Herşey vatan için”, “Buralar bizimdir bizim kalacak” ve “Ne mutlu Türküm diyene” sloganlarını atarken görülüyor.

Sokağa çıkma yasağının, saldırgan grubun milliyetçi sloganlar eşliğinde ilerleyerek Kürt vatandaşların evini ateşe vermeye çalışmasının farkedilmesinden sonra uygulandığı öne sürüldü.

Olayın fitilini ateşleyen nedenin “Alacak-verecek meselesi” olduğu, taraflardan birinin “Kürt” olması nedeniyle olayın bir anda Kürt karşıtı ırkçı bir saldırıya dönüştüğü öğrenildi. Kışkırtmayı ilçede “Türk Milliyetçisi” olmakla bilinen birkaç kişinin yaptığı iddia ediliyor.

Kaymakam Turan Soğukoluk: Sizin vereceğiniz isimler üzerinden kim var kim yok bulacağız

Öte yandan Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk’un Kürtlere saldıran gruba hitaben yaptığı “Sizin vereceğiniz isimlerle kim var kim yok hepsini Bayram namazına kadar bulacağız” açıklamasına tepkiler büyüyor.

Jandarma Komutanı: İlçede yasak kalkacak köylerde bayram boyunca sürecek

Belediye binası önünde toplanan kalabalık saldırgan gruba hitap eden Jandarma Komutanı,”İlçede sokağa çıkma yasağının kaldırılacağını ama Kürtlerin yaşadığı Olukbaşı ve Yeniköy köylerinde bayram süresince devam edeceğini” söyledi.

Share Button
Kategori: Son dakika Etiketler : -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Bedava Coin Airdrop 2018: 1000 indxcoin Bedava Coin Airdrop 2018: 1000 indxcoin
Action coin güvenilir mi ? Action coin güvenilir mi ?
Bedava Güvenilir Sağlam Coin Airdrop Listesi 2018 Bedava Güvenilir Sağlam Coin Airdrop Listesi 2018
Western Union Ripple işbirliğini onayladı Western Union Ripple işbirliğini onayladı

Bu konuya 2 Yorum Yapılmıştır.Sessiz kalma sen de fikrini paylaş. "Sinop Durağan’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi"

  1. ırkçılık dedi ki:

    saldırganların ırkçılığına mı yanalım yoksa kaymakamın komutanın ayrımcı tutumuna mı kızalım anlamadım.

  2. Floafatu dedi ki:

    şahsiyetsizlik başlı başına ayrımcılık

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2018 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar viageraaviageraa kalıcı buyutucu krem nedirviageraa krem nedirviegeraa kremberat albayrak amazon siparişleribinatex güvenilir mibally pasta evde yapmaksnow kitten nedirpastamia tarifi3000 yıllık mucize krem hakkında yorumlar
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA