İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Redhack şüphelisi Taylan Kulaçoğlu’na Ankara Emniyeti’nde işkence

Redhack adlı hacker grubunun üyesi olmak şüphesiyle gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu, avukatı aracılığıyla Ankara Emniyeti’nde işkence gördüğünü iddia etti.

Daha önce Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Kulaçoğlu, bir süre önce yeniden gözaltına alındı.  Uzun zaman ailesi ve avukatıyla görüştürülmeyen Redhack şüphelisinin avukatı  Fatih Durak bugün müvekkiliyle görüşebildiğini söyleyerek müvekkilinin Ankara Emniyet’inde gözaltındayken işkence gördüğünü söylediğini aktardı.

Redhack üyesi: Şahıs masumdur

Redhack grubu üyelerinden birinin “@RedHack_EFE1″ kullanıcı adlı hesaptan yayınladığı mesajda Taylan Kulaçoğlu’nun masum olduğu ifade edildi. Twitter mesajında, “Bizim yayınladığımız belgeler yüzünden masum insanlar işkence görüyor.” ifadeleri yer aldı.

redhack iskence

Redhack: Beceremedikleri için delil yaratmaya çalışıyorlar

Redhack resmi Twitter hesabından da, emniyetin kendilerine “Ulaşmakta başarısız olması” nedeniyle masum bir insana işkenceyle suç kabul ettirerek “Başarılı” görünmeye çalıştığını ima eden bir mesaj yayınlandı. Mesajda, “Hakkımızda en ufak fikirleri bile yok! Beceremedikleri bilinmesin diye delil yaratmaya çalışıyorlar” ifadelerine yer verildi.

Redhack: Erdoğan damadının hacklenen mailleri için Redhack’i susturmaya çalışıyor

Öte yandan Redhack grubu “Kızıl Dayanışma” isimli dergiye yaptıkları açıklamada, Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın, Fenerbahçe’ye atfedilen şike suçlaması da dahil bir çok konuda kabahati bulunduğunu ifşa edecek yazışmalarını hackleyerek ele geçirdiklerini, mailleri açıklamamalarına rağmen Erdoğan’ın yazışmaları istediği ve olumsuz yanıt aldığı için emniyet aracılığıyla Redhack’i susturmak için “Masum insanları rehin alıp işkence ettirdiğini” ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.