Mehmetçik Vakfı’ndan Cizre Silopi adına bağış sahtekarlığı

mehmetcik 2582 bagis dolandiriciligi

Dolandırıcılık için kullanılan bağış kampanyası görseli

Sosyal medya hesaplarından “Cizre ve Silopi için bağış” adı altında başlatılan kampanyada yer alan SMS numarasının Mehmetçik Vakfı’na ait olduğu ortaya çıktı.

Bağış dolandırıcılığı için tasarlanan görselde yer alan, bağışçıların 10 TL tutarındaki bağış SMSlerini göndermeleri istenen 2582 numarasının Mehmetçik Vakfı’na ait olduğu anlaşıldı.

Roj Haber’in haberine göre Mehmetçik Vakfı Ramazan Ayı boyunca da, sosyal medya üzerinden  “RAMAZAN yaz 2582’ye gönder. 1 ay boyunca bedava internet kazan” ifadelerinin yer aldığı sahtekar metodlarla bağış gaspetti.

2582 mehmetcik sms

Mehmetçik Vakfı sahte kampanyada yer alan SMS numarası olan 2582 ile kendi sitesinde bağış topluyor.

Yardıma muhtaç insanların mağduriyetleri üzerinden ahlaksız sahtekar tuzaklar düzenlenmesi ve mağduriyetlerinin hırsızlık için fırsat olarak değerlendirilmesi sert tepkilere neden olurken, tuzak aracılığıyla şu ana kadar milyonlarca lira bağışın Mehmetçik Vakfı hesabına aktarıldığı düşünülüyor.

Kategori: Son dakika Etiketler : , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri 16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri
Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi
Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler
Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2017 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar 3000 yıllık mucize krem şikayet varpast mia tarifixece herdem yine sen indir bedavanuray sayarı hayatta hersey var 12 kasimkoineks borsa guvenlimiVEBİTCOİNgatedeki burclar bugunkuxecı herdem yine sen3000 yıllık mucize krem yorumlarmehmet özer 10mayıs 2017 yaptığı rulo pizza yapılışı
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap