İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Master Chef Jüri Şefleri Kim Nereli Kaç Yaşında ?

Master Chef Jüri Şefleri Kim Nereli Kaç Yaşında ? : Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani, Somer Sivrioğlu kim nereli kaç yaşında….

TV8 ekranlarında yayına giren dünyaca popüler yarışma programı Master Chef, dünya çapında ün yapmış üç şefin jüriliğinde düzenlenecek. Peki jüri şefler Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani, Somer Sivrioğlu kimdir, nerelidir ve kaç yaşında? İşte cevabı :

Master Chef Mehmet Yalçınkaya Kim Nereli?

Aslen Bolu’lu olan Yüksek Şef Mehmet Yalçınkaya 41 yaşındadır. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi’nde eğitim aldı. 2005 yılında ünlü ABD dergisi Culinary’de hayatı ve spesiyalleri yayınlandı. 2008 yılında Almanya’da düzenlenen IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE yarışmasında üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Executive Chef Mehmet Yalçınkaya kariyerinde sayısız başarıya imza atmıştır.

Master Chef Hazer Amani Kim Nereli ?

Aslen İranlı olan Hazer Amani, 40 yaşındadır. Aşçılık üzerine ilk eğitimini Güney Afrika’da Cordon Bleu’da tamamladı. Bir çok reklamda rol alan Hazer Amani, aynı zamanda aşçılık yeteneklerini baz alan yarışmalarda ödüller aldı.

Master Chef Somer Sivrioğlu Kim Nereli ?

Türk baba ve Avustralyalı bir annenin oğlu olarak doğan Somer Sivrioğlu 47 yaşındadır. Gazetelerde yemek üzerine yazılar yazan Sivrioğlu aynı zamanda Somer’in mutfağı adlı tv programı da sunmuştur. İstanbul’da kendi restoran zincirini açan başarılı şef, kariyerini “Anadolu: Türk mutfağındaki maceralar” adlı kitabıyla taçlandırmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir