Irak Parlementosu Türk askerlerinin çıkarılmasına karar verdi

ırak parlementosu

Irak Parlementosu Türk askerlerinin çıkarılmasına karar verdi

Bugün gerçekleşen oturumda Irak topraklarındaki Türk askerlerinin varlığı ve TBMM’nin Irak’a yönelik sınırötesi tezkeresini uzatması konuları üzerinde yapılan görüşmeler sonucunda Türk askerlerinin Irak topraklarından çıkarılmasına karar verildi.

Irak Parlementosu tarafından alınan kararlar kamuoyuyla şu şekilde paylaşıldı :

– Irak hükümeti Bağdat’taki Türk bByükelçisini çağırarak Türk askerlerinin varlığına ilişkin tezkerinin süresinin uzatılmasına ilişkin meclisin aldığı karardan duyulan rahatsızlığı iletmeli.

– Irak hükümeti, Irak topraklarının korunması ve savunulması açısından diplomatik ve askeri tedbirlerini almalı ve ayrıca ekonomik ve ticari ilişkileri bir kez daha gözden geçirmeli.

– Irak hükümeti, Birleşmiş Milletler (BM), Uluslararası Güvenlik Konseyi ve Arap Birliği’nden Türk askerlerinin Irak topraklarındaki varlığına tepki göstermelerini talep ederek bu güçleri çıkarmalı.

– Irak hükümeti, Irak topraklarındaki Türk askeri güçlerini işgalci bir güç olarak değerlendirmeli ve bu güçlerin çıkartılması için gerekli faaliyetleri yürütmeli.

– Irak, Türkiye ile olan tüm ilişkilerini bir kez daha gözden geçirmeli.

– Irak hükümeti, Türk askerlerinin Irak topraklarındaki varlığını destekleyen ve bu yönde açıklamalarda bulunanlara ilişkin ilgili kurum ve taraflar tarafından dava açılmasını talep etmeli.

– Irak parlamentosu Erdoğan’ın Irak’ın bağımsızlığına ilişkin açıklamasını reddetmekte ve bu tür açıklamaları Irak bileşenlerini parçalayan açıklamalar olarak değerlendirmektedir

Kategori: Sağlık Etiketler : , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Koineks’ten Binance’ye coin transferi/gönderimi Koineks’ten Binance’ye coin transferi/gönderimi
18 Aralık 2017 Hayatta Herşey Var Nuray Sayarı Burç Yorumları 18 Aralık 2017 Hayatta Herşey Var Nuray Sayarı Burç Yorumları
18 Aralık 2017 IOTA/TL Fiyat Paritesi bugün 1 IOTA Kaç TL 18 Aralık 2017 IOTA/TL Fiyat Paritesi bugün 1 IOTA Kaç TL
18 Aralık 2017 IOTA Yükselir mi? IOTA fiyat tahmini ve yorum 18 Aralık 2017 IOTA Yükselir mi? IOTA fiyat tahmini ve yorum

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2017 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar 15 aralık 2017 yemekteyiz finalbeyaz tv nuray sayarı 18 aralık burç yorumu bölümbeyaz tv bugün nuray sayarıhayatta herşey var 18 aralıknuray sayarı18 aralık 2017nuray sayarı 18aralık 2017ilk bulusma kamila soyadikamilla ilk bulusmayemekteyiz kim kazandıyemekteyiz 15 aralik kim kazandi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA