Irak Parlementosu Türk askerlerinin çıkarılmasına karar verdi

ırak parlementosu

Irak Parlementosu Türk askerlerinin çıkarılmasına karar verdi

Bugün gerçekleşen oturumda Irak topraklarındaki Türk askerlerinin varlığı ve TBMM’nin Irak’a yönelik sınırötesi tezkeresini uzatması konuları üzerinde yapılan görüşmeler sonucunda Türk askerlerinin Irak topraklarından çıkarılmasına karar verildi.

Irak Parlementosu tarafından alınan kararlar kamuoyuyla şu şekilde paylaşıldı :

– Irak hükümeti Bağdat’taki Türk bByükelçisini çağırarak Türk askerlerinin varlığına ilişkin tezkerinin süresinin uzatılmasına ilişkin meclisin aldığı karardan duyulan rahatsızlığı iletmeli.

– Irak hükümeti, Irak topraklarının korunması ve savunulması açısından diplomatik ve askeri tedbirlerini almalı ve ayrıca ekonomik ve ticari ilişkileri bir kez daha gözden geçirmeli.

– Irak hükümeti, Birleşmiş Milletler (BM), Uluslararası Güvenlik Konseyi ve Arap Birliği’nden Türk askerlerinin Irak topraklarındaki varlığına tepki göstermelerini talep ederek bu güçleri çıkarmalı.

– Irak hükümeti, Irak topraklarındaki Türk askeri güçlerini işgalci bir güç olarak değerlendirmeli ve bu güçlerin çıkartılması için gerekli faaliyetleri yürütmeli.

– Irak, Türkiye ile olan tüm ilişkilerini bir kez daha gözden geçirmeli.

– Irak hükümeti, Türk askerlerinin Irak topraklarındaki varlığını destekleyen ve bu yönde açıklamalarda bulunanlara ilişkin ilgili kurum ve taraflar tarafından dava açılmasını talep etmeli.

– Irak parlamentosu Erdoğan’ın Irak’ın bağımsızlığına ilişkin açıklamasını reddetmekte ve bu tür açıklamaları Irak bileşenlerini parçalayan açıklamalar olarak değerlendirmektedir

Share Button
Kategori: Sağlık Etiketler : , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler
Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları
Meclis lokantası yemek fiyatları 2018 Meclis lokantası yemek fiyatları 2018
Latif Doğan İskit Kremi Yorumları İskit Kremi İşe Yarıyor mu ? Latif Doğan İskit Kremi Yorumları İskit Kremi İşe Yarıyor mu ?

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2349 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar ilk bulusma kamillaviagera13mart beyaz tvde nuray sayarıdiasil seker ilacigrand mondial yorumlarılatif doğan iskit kremi şikayetmeclis yemek fiyat listesi 2018anali kizli corbanin hikayesiviageraaaktif finansal güvenilir mi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA