Charlie Hebdo’ya İtalya depremi karikatürü için suç duyurusu

charlie hebdo italyan depremi

Geçtiğimiz günlerde İtalya’da meydana gelen deprem ile ilgili bir karikatür yayınlayan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo hakkında Amatrice Belediyesi suç duyurusunda bulundu.

Depremin en fazla etki gösterdiği Amatrice’nin belediye yetkilileri, hayatını kaybedenlerin İtalya’ya özgü yiyeceklerden “Lazanya”, yaralıların ise “Domates soslu makarna” olarak ifade edildiği bir karikatürü yayınladığı için dergi hakkında, “Ölenlerin anısına saygısızlık” gerekçesiyle Rieti Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dergi tepki çeken karikatürden sonra bir sayısında da tepkilere cevap niteliğinde yayınladığı karikatürde “Evlerinizi Charlie Hebdo değil mafya inşaa etti.” ifadesini kullandı.

Charlie Hebdo İslam dininin peygamberi Hz.Muhammed hakkında daha önce hakaret içeren karikatürler yayınlamış ve müslümanların tepkisini çekmişti.

Kategori: Dünya haberleri Etiketler : -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri 16 Kasım 2017 Al sinyali veren hisse senetleri
Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi Zimbabwe’de askeri darbe : Ordu kontrolü ele geçirdi
Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler Bitsolid.io güvenilir mi dolandırıcı mı? bitsolid.io yorum ve şikayetler
Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları Fakir Veyron XL premium süpürge makinesi yorumları

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2017 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar deniz ürünleri mailxeçe herdem yine sen indiriphone 8 fiyatı dubaiilk buluşmadaki kamilasefa merve buyukbeden feraceler3000 yıllık mucize krem şikayet varpast mia tarifixece herdem yine sen indir bedavanuray sayarı hayatta hersey var 12 kasimkoineks borsa guvenlimi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap