25 Ekim Dünya Selamlaşma Günü

Bugün 25 Ekim Dünya Selamlaşma Günü. Öyle bir gün ki; Bugün herkes tanıdık tanımadık herkese selam veriyor. Daha da önemlisi selam vesilesiyle oturp iki kelime sohbet bile edebiliyorlar.

Selamlaşmak neden mi çok önemli ?

Selamlaşmak bir kişi veya grup ile iletişime geçmeden hemen önce yapılan başlatıcı bir harekettir. Gerçi bizim gibi bazı toplumlarda iletişim bittikten sonra da ayrılık selamlaşması yapılır. Örnek : Konuşma biter, selamaleykum diye konuşmayı başlatan kişi, giderken de “Hadi selamaleykum” der ve gider. Bunun peygamber sünneti olduğunu öğrendiğimden beri sorgulamıyorum.

Selam vermek karşı tarafı iyi hisettiren bir etkiye sahiptir. Yalnız bir adama veya bir seyyar satıcıya, işini yapmakta olan bir işçiye selam verdiğinizde mutlu olduğunu hemen görürsünüz. Çünkü selam vermek karşıdakinin toplumda dikkat çeken, önem verilen ve onaylanan biri olduğunu hisettirir.

Share Button
Kategori: Gündem Etiketler : , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Sabancı ve Koç’tan yerli kripto para TCCoin ortaklığı Sabancı ve Koç’tan yerli kripto para TCCoin ortaklığı
Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler
Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları
Meclis lokantası yemek fiyatları 2018 Meclis lokantası yemek fiyatları 2018

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2018 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar aktif finansal güvenilir miCengiz toramanın son halisnow kitten krem ne işe yararsnow kittenilk bulusma kamillaviagera13mart beyaz tvde nuray sayarıdiasil seker ilacigrand mondial yorumlarılatif doğan iskit kremi şikayet
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA