14 Ekim Dünya Çiçek Verme Günü

14 Ekim Dünya Çiçek Verme Günü diye bir gün var mı ? Elbette yok. Şu uydurma özel gün trendi devam ediyor yani. Ama yine de bu vesileyle çiçek vermenin anlamına ilişkin birkaç söz söyleyelim.

Tarihte birine ilk çiçek veren tarafın kadınlar olduğunu öğrendiğimden bu yana tarihsel süreç içerisinde eylemin nasıl aktör değiştirdiğini kavramak ve anlamlı bir terminolojiye bağlamak için çabalıyorum ama boşa kürek çekiyorum galiba.

Tam konuya denk düşen bir anımı anlatmadan edemeyeceğim. Hayatı boyunca hiçkimseden çiçek almamış bir kadının hikayesi bu. Evliliğinin 41’inci yılında, bir hastalığı yendikten sonra evine gönderilen kadına, eşi akşam bir demet papatya getirmiştir. Evlilik hayatı boyunca 5 çocuğunun her yönüyle ilgilenen cefakar kadın, eşine yemek hazırlar, yemeği yerler ve aile sohbeti başlar. Bir ara mutfağa giden kadın bir süre sonra elinde 2 çay dolu fincanla geri döner: Bey getirdiğin papatyalarla papatya çayı yaptım afiyet olsun.

Share Button
Kategori: Gündem Etiketler : , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler Sanalpara.com borsası güvenilir mi ? Yorum ve Şikayetler
Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları Çiftlikbank’taki parayı almanın yolları
Meclis lokantası yemek fiyatları 2018 Meclis lokantası yemek fiyatları 2018
Latif Doğan İskit Kremi Yorumları İskit Kremi İşe Yarıyor mu ? Latif Doğan İskit Kremi Yorumları İskit Kremi İşe Yarıyor mu ?

Yorum Yaz

Yorumu Gönder
© 2793 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar ilk bulusma kamillaviagera13mart beyaz tvde nuray sayarıdiasil seker ilacigrand mondial yorumlarılatif doğan iskit kremi şikayetmeclis yemek fiyat listesi 2018anali kizli corbanin hikayesiviageraaaktif finansal güvenilir mi
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Politikası
| Sitemap
| IOTA