İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

13 Temmuz 2018 Bakanlar Kurulu Toplantısı: Bedelli Askerlik Çıktı mı ?

13 Temmuz 2018 Bakanlar Kurulu Toplantısı: Bedelli Askerlik Çıktı mı ?

13 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında bedelli askerlik konusu önemli gündem konularından biriydi. Peki bugünkü bedelli askerlik görüşmeleri sonrası yaklaşık 4 milyon civarında insanı etkileyecek olan bedelli askerlik çıktı mı ?

Dün itibariyle bedelli askerlik ile ilgili çeşitli raporlar içişleri bakanlığı tarafından hazırlanarak bugünkü toplantı için bir araya getirilmişti. Bugün masaya yatırılacak olan bedelli askerlik, tüm ayrıntılarıyla ele alınacak.

Öte yandan Kasım dönemini de kapsayabilmesi adına bedelli askerlik konusunun Ekim 2018 tarihine kadar ertelenmesi ihtimali konuşuluyor. Meclis 15 Temmuz 2018 tarihinden sonra gireceği tatil sürecini 1 Ekim 2018 tarihinde sonlandıracak. Bedelli askerlik konusunun yeni dönemde ele alınmasının daha yüksek bir ihtimal olduğu değerlendirmeleri yapılıyor.

Bugünkü bakanlar kurulu toplantısı ile ilgili ilk açıklama saat 18:00’da Başkan Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılacak. Kalın’ın bedelli askerlik ile ilgili alınan kararı da açıklaması bekleniyor.

Güncelleme : Bedelli Askerlik İle İlgili Hiç bir Karar Yok

Bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kabinesi Toplantısı sonrasında yapılan basın açıklamasında bedelli askerlik ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmazken, konunun ertelendiği böylece netlik kazanmış oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.